Baner z pieskiem

O nas

Schronisko Dla Zwierząt Happy Dog
Marian Drewnik
Nowa Krępa 28
08-460 Sobolew
Tel. 600-041-920
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przygarnij pieska, one czekają na właściciela.

Więcej zdjęć naszego obiektu można zobaczyć w GALERII

Schronisko spełnia wszystkie przewidziane prawem wymogi. Na terenie wybudowane są pawilony ze specjalnie przystosowanymi boksami dla psów. Każdy boks posiada budy, które stoją na specjalnych podestach, co chroni dodatkowo zwierzęta przed zimnem i wilgocią. Ułatwia to też zachowanie czystości i prowadzenie okresowej dezynfekcji. Każdy boks posiada ponadto drewniane podesty dla psów. Zimą budy wyściełane są słomą, która tworzy dodatkową izolację. Wszystkie kojce są zadaszone, co stanowi ochronę przed opadami atmosferycznymi oraz upałami. Posiadamy pawilony z boksami ogólnymi, do których trafiają psy po przebytej kwarantannie.  Boksy połączone są z tzw. „ogrodami dla psów” zapewniającymi psom dostęp do świata dziennego oraz ruchu. W schronisku zwierzęta posiadają dostęp do odpowiedniej karmy oraz wody zdatnej do picia.

W schronisku przebywają również koty, dla których oddzielne miejsce stanowi kociarnia.
 
Oddzielnie trzymane są matki z młodymi. Zwierzęta podejrzane o chorobę lub chore również są odizolowane od pozostałych. W izolatce trzymane są psy lub koty, które wymagają odosobnienia np. po przebytych zabiegach weterynaryjnych lub z powodu złego stanu zdrowia, suki w wysokiej ciąży lub na czas porodu.
Schronisko wyposażone jest nie tylko w odpowiednie pomieszczenia, ale również urządzenia, sprzęt i obiekty niezbędne do prowadzenia działalności. Obiekt spełnia wymogi określone w przepisach prawa, a w szczególności w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz.U. z 2004r.,nr 158, poz. 1657). Na miejscu jest gabinet weterynaryjny oraz pomieszczenie socjalne.
 
W 2017 roku nasz obiekt zwiększył ilość boksów do 40. A w tym roku planujemy budowę kolejnych. W zakładce AKTUALNOŚCI podawane są na bieżąco nowe informacje z życia schroniska.